Geleceğin kütüphane ve müzeleri KAM’18 Kongresi ve Fuarında şekillenecek

KAM'18

Nesnelerin interneti, 3 boyutlu arşivcilik, big data gibi yeni teknolojilerin kullanılmaya başlanması kütüphane, arşiv ve müzecilik anlayışına yeni bir vizyon getiriyor. Bu alanlarda uğraş veren ve kültürel mirasların korunması ve gelecek nesillere aktarılması konusunda önemli bir misyon üstlenen uzmanlar, Uluslararası Katılımlı KAM’18 Kongresi ve Fuarında dijital dönüşümün boyutları ile yenilikçi çözümler hakkında bilgi sahibi olacak.

Kütüphane, arşiv ve müzelerde bulunan kültürel mirasın korunması, gelecek nesillere aktarılması ve bu alanda çağdaş bilgi ve teknolojilerin aktif kullanılması amacıyla T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleriyle 4 yıldır gerçekleşen KAM Çalıştayı, yarattığı sinerji ve birikimini geniş bir platforma taşıyarak yoluna uluslararası katılımlı bir kongre ve fuar olarak devam edecek. Kütüphane, Arşiv ve Müze Yöneticileri Kongresi ve Fuarı (KAM’18 Kongresi ve Fuarı), 29 Kasım – 1 Aralık 2018 tarihleri arasında Antalya Maritim Pine Beach Resort Belek’te kütüphane, arşiv ve müzecilik alanlarındaki tüm profesyonellerini buluşturacak.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ve kültürel mirasımızın tanıtımına katkı sağlama motivasyonu ile hayata geçen KAM’18 Kongresi ve Fuarı, T.C. Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü, Yüksek Öğretim Kurumu, T.C. Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu (Türk Tarih Kurumu) ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Tanıtma Fonu’nun işbirliği ile gerçekleşecek.