KAM’18 Kongresi ve Fuarında markalar yerini aldı!

Kod-A, EMFA Yazılım, Limeks Teknoloji, AZT Bilişim, Iron Mountain, Moreum, Netcad, Hiperlink, Hitachi Vantara, Pediko, Elsevier, Ankaref, Deka Mühendislik, Hobim Bilişim, EBSCO, AA ve siz…

Türkiye’nin bilgi politikalarına ilişkin tüm yenilikler ve teknolojik gelişmelerin gündeme taşınacağı KAM’18 – Kütüphane, Arşiv ve Müze Yöneticileri Kongresi ve Fuarı, duayen akademisyenler, kamu üst düzey yöneticileri ve sektör firmalarının katılımı ile gerçekleşecek.

KAM’18 Kongresi ve Fuarı, başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere İçişleri Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Yüksek Öğretim Kurumu, Marmara Belediyeler Birliği, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ve tüm Kamu kuruluşlarının üst düzey katılımı ile gerçekleşecek. 29 Kasım – 1 Aralık 2018 tarihleri arasında Antalya Maritim Pine Beach Resort Belek’te bu alandaki tüm profesyonelleri buluşturacak.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığın tarafından düzenlenen KAM’18 etkinlikleri çerçevesinde yapılacak etkinlikte Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu Üyesi Prof. Dr. İskender Pala, T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. A. Haluk Dursun ve Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Şaban Kızıldağ gibi sektör duayenleri ve akademisyenler deneyimlerini paylaşacak.

KAM’18 çerçevesinde konusunda uzman akademisyenlerin moderasyonu ile yapılacak ‘Bilginin Düzenlemesi, Erişimi ve Paylaşımı’, ‘Bilgi Politikalarında Kültürel Miras’, ‘Bilginin Korunması ve Restorasyon’ ve ‘Politikalar, Uygulamalar, Destekler, Standartlar ve Mevzuat’ başlıklı 4 odak toplantıdan elde edilen çıktılar bir rapor halinde Kamu ve STK yöneticileri ile karar verici otoritelerle paylaşılacak.