KAM’21 çarpıcı başlıklarla sektör paydaşlarını bir araya getirecek

Yüzyılların Kadim Bilgisinin Algoritmalar Dünyasından Görünümü… Bilgi Hizmetleri ve Kullanıcılar – Yeni Nesil Kullanıcıları Neler Bekliyor? Bilgi ve Teknoloji İlişkisi – Kütüphane, Arşiv ve Müze yöneticileri olarak bilgi ve teknoloji sarmalında süreci nasıl yönetmeliyiz? Müzelerin Dijitalleşmesinde Gelecek Vizyonu, Nereye Kadar Dijitalleşme, Pandemi’den Sonra Dijitalleşme Nasıl Olacak? Bilgi Ekonomisi, Kültürel Süper Güçler ve Türkiye gibi çarpıcı başlıklarla kültür dünyasının bileşenlerini biraraya getiren KAM’21, için geri sayım başladı.

Kütüphane, arşiv ve müzecilik alanında sektörel gelişimin hızlandırılması ve çağdaş teknolojilerin yaygınlaştırılması amacıyla hayata geçen KAM’21 – Kütüphane, Arşiv ve Müze Yöneticileri Kongresi ve Fuarı, 10-12 Mart 2021 tarihleri arasında Exponext by Ekspoturk online platformunda yapılacak.

Anadolu Ajansı (AA)’nın Global İletişim Ortağı olarak yer aldığı KAM’21 – Kütüphane, Arşiv ve Müze Yöneticileri Kongresi ve Fuarı, bilgiyi yönetmenin fazlasıyla önemli hale geldiği şu günlerde kültürel mirasımızın korunması ve geliştirilmesine katkı sunmak amacı ile ilgili tüm bileşenleri aynı platformda buluşturacak.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde düzenlenecek KAM’21, başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere TBMM, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Yüksek Öğretim Kurumu, Türk Tarih Kurumu, Türkiye Belediyeler Birliği ve ilgili kamu kuruluşları, duayen akademisyenler, kamu üst düzey yöneticileri ve sektör firmalarının katılımı ile düzenlenecek.