KAM Ekosistem Görüşü – Müzeler

KAM’21 programının KAM Ekosistem Görüşü (Müzeler) kısmı “Geleceğin Müzeleri, Müze Yönetimi, Ziyaretçi Yönetimi, Kaynak Yönetimi Nasıl olacak?” ve “Müzelerin Dijitalleşmesinde Gelecek Vizyonu, Nereye Kadar Dijitalleşme, Pandemiden Sonra Dijitalleşme Nasıl Olacak?” başlıkları ile iki oturum olarak gerçekleşecek.

KAM Ekosistem Görüşü – Müzeler oturumunun ilki olan ve İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdürü Rahmi Asal’ın moderatör olarak yer alacağı “Geleceğin Müzeleri, Müze Yönetimi, Ziyaretçi Yönetimi, Kaynak Yönetimi Nasıl olacak?” başlıklı panelde konuşmacı olarak Pamukkale Üniversitesi / Stratonikeia Kazıları Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt, Yapı Kredi Müzesi Müdürü Nihat Tekdemir, Troya Müzesi Müdürü Rıdvan Gölcük ve DÖSİMM Müdür Yardımcısı Esin Serkan yer alacak. Oturum, 12 Mart – Cuma günü, 14:30 – 15:15 saatleri arasında, Exponext by Ekspoturk online platformunda gerçekleşecek.

KAM Ekosistem Görüşü – Müzeler oturumunun ikincisi olan ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı KVMGM Genel Müdür Yardımcısı Yahya Coşkun’un moderatör olarak yer alacağı “Müzelerin Dijitalleşmesinde Gelecek Vizyonu, Nereye Kadar Dijitalleşme, Pandemiden Sonra Dijitalleşme Nasıl Olacak?” başlıklı panelde konuşmacı olarak Ankara Üniversitesi’nden Ankara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Müzecilik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ceren Karadeniz, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Kültür ve Sanat İşletmesi’nin Genel Müdürü, Pera Müzesi Yöneticisi Birol Özalp, Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi Müdürü Dr. Nazan Ölçer ve Bursa BB Müzeler Şube Müdürü Nazım Enes Altan yer alacak. Oturum, 12 Mart – Cuma günü, 15:30-16:15 saatleri arasında, Exponext by Ekspoturk online platformunda gerçekleşecek.

KVMGM

Kayıt için: https://kamkongresi.com/kayit/