Anadolu Ajansı Y.K. Üyesi Şaban Kızıldağ sosyolojik açıdan dijital dönüşümü anlattı

KAM’21’de Anadolu Ajansı Y.K. Üyesi Şaban Kızıldağ, “Bilgi ve Belge Yönetiminde Dijital Dönüşüm” başlığı ile bir konuşma yaptı. Dijital teknolojinin kullanımının kuşaklar arasındaki farklarından bahseden Anadolu Ajansı Y.K. Üyesi Şaban Kızıldağ, teknolojinin içine doğan z ve y kuşağı çocukların pandemi sürecinde dijital teknolojileri kullanma konusunda x kuşağı ve baby boomer kuşağı yetişkinlere mentörlük yaptığını söyledi. Dijital dönemde insan kalmanın gayreti ile neler yapılması gerektiğini düşünmek gerektiğine dikkat çeken Kızıldağ, değişen dünyada yapay zeka destekli yeni mesleklerin, iş kollarının ortaya çıkacağını ifade etti.

Bilgi ve belge yönetiminde dijitalleşmenin merkeze alındığı bir dönemde konuyu sosyolojik açıdan ele alan Kızıldağ, pandemi sürecinin aile içi sosyal ilişkileri artırırken diğer yandan dijital bağımlığı da arttırdığına vurgu yaptı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Grand National Assembly of Turkey (Turkish Parliament/TBMM) Çevre ve Şehircilik Bakanlığı T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI (MINISTRY OF AGRICULTURE AND FORESTRY) Marmara Belediyeler Birliği ANADOLU AJANSI Ekspoturk Utarit Bilişim Mirakıl Veri İşleme A-Secure DEKA MÜHENDİSLİK YANGIN GÜVENLİK Turksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. Gemini Bilgi Teknolojileri A.Ş. #KAM #Kütüphane #Arşiv #Müze #DijitalDönüşüm #Bilgi #KültürBakanlığı #Eventineers #Ekspoturk

X
X