Kültürel mirasının korunmasında işbirliği, koordinasyon ve entegrasyon

Kültürel mirasının korunmasında işbirliği, koordinasyon ve entegrasyon konularının konuşulduğu oturumun moderatörlüğünü T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı KVMGM Genel Müdürü Yahya Coşkun yaptı. TBMM Kütüphane ve Arşiv Başkanlığı Başkan Yardımcısı Ahmet Balıbey ve M.Ü. Fen – Edebiyat Fakültesi, Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü, Müessese Arşivleri Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Bahattin Yalcinkaya’nın konuşmacı olarak yer aldığı oturumda, Kültür Bakanlığı’nın paydaşları ve işbirliği yaptığı kurumlarla aralarındaki iletişim ve çalışma işleyişi hakkında konuşuldu.

Kültür eserlerinin korunmasından kaçakçılıkla mücadeleye, kültür varlıklarının korunması ve gelecek nesillere ulaştırılmasına katkı sunan ulusal ve uluslararası kurumlarla ve kamunun farklı kurumları ile işbirlikleri ve koordinasyon süreçlerine ilişkin örnekler paylaşıldı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Grand National Assembly of Turkey (Turkish Parliament/TBMM) Çevre ve Şehircilik Bakanlığı T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI (MINISTRY OF AGRICULTURE AND FORESTRY) Marmara Belediyeler Birliği ANADOLU AJANSI Ekspoturk Utarit Bilişim Mirakıl Veri İşleme A-Secure DEKA MÜHENDİSLİK YANGIN GÜVENLİK Turksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. Gemini Bilgi Teknolojileri A.Ş. #KAM #Kütüphane #Arşiv #Müze #DijitalDönüşüm #Bilgi #KültürBakanlığı #Eventineers #Ekspoturk