Next Academy Kurucusu Levent Erden algoritmalar dünyasından bahsetti

.KAM’21’de Next Academy Kurucusu Levent Erden “Yüzyılların Kadim Bilgisinin Algoritmalar Dünyasından Görünümü” başlığı ile konuşma yaptı. Dünyanın herkesin her şeye anında erişebilir hale geldiğine ve artık her şeyin zamana ve hıza dayanıklı olarak muhafaza edilmesi gerektiğine değinen Erden, bilginin dijital ortamda yüklenebilir, aranabilir, sonuç gösteriminde yer ve sıralamada bulunabilir, tavsiye edilebilir, erişebilir, anlaşılabilir halde olması gerektiğine vurgu yaptı.

Dijital ortamda erişim konusunda sadece bilgisayar uzmanlarının değil antropolojlar ve dil bilimciler gibi çok farklı alanlarda uzmanların da dahil olduğu bir ekibin çalışması gerektiğine dikkat çeken Erden, böylelikle erişime katkı sağlanmış olacağını söyledi. Web 3.0’a geçildiği şu dönemlerde teknolojinin inanılmaz değişeceğini ifade eden Erden, Web 3.0’ın 2023-25 yıllarında yaygınlaşması ile birlikte mekansal internet sayesinde ekrana ihtiyaç kalmayacağını ve pek çok aramanın arama motorundan dil ve lisan ile sesli olarak yapılacağını belirtti. Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik kavramlarının ve sesle komut verecek uygulamaların hayatımıza gireceğini söyleyerek Japonya’daki bir cerrahın Kenya’daki bir hastayı joystik ile ameliyat edebileceğini sözlerine ekledi.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Grand National Assembly of Turkey (Turkish Parliament/TBMM) Çevre ve Şehircilik Bakanlığı T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI (MINISTRY OF AGRICULTURE AND FORESTRY) Marmara Belediyeler Birliği ANADOLU AJANSI Ekspoturk Utarit Bilişim Mirakıl Veri İşleme A-Secure DEKA MÜHENDİSLİK YANGIN GÜVENLİK Turksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. Gemini Bilgi Teknolojileri A.Ş. #KAM #Kütüphane #Arşiv #Müze #DijitalDönüşüm #Bilgi #KültürBakanlığı #Eventineers #Ekspoturk