Yeni Nesil Kullanıcılar(ı) Neler Bekliyor?

Moderatörlüğünü T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler Yayımlar Genel Müdürü Ali Odabaş’ın yaptığı “Bilgi Hizmetleri ve Kullanıcılar – Yeni Nesil Kullanıcılar(ı) Neler Bekliyor?” başlıklı oturumda konuşmacı olarak T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ahmet Aldemir, Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği Başkan Yardımcısı Mehmet Burhan Genç ve TÜRKSAT Bilişim Müşteri İlişkileri Direktörü Mustafa Çiçek konuşmacı olarak yer aldı.

Bilgi hizmetleri ve kullanıcılar ekseninde gerçekleşen oturumda yeni nesil kullanıcıların yayıncılık alanında beklentilerinden halk kütüphanelerine, bilgilerin arşivlenmesinden yeni çıkan yayınların dijital olarak arşivlenmesine, sesli kitap ve e-kitap uygulamalarından basılı anonim kitapların dijitalleşmesine, dijital sınavlardan ve derslerden online etkinliklere kadar geniş alanda konulara değinildi.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Grand National Assembly of Turkey (Turkish Parliament/TBMM) Çevre ve Şehircilik Bakanlığı T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI (MINISTRY OF AGRICULTURE AND FORESTRY) Marmara Belediyeler Birliği ANADOLU AJANSI Ekspoturk Utarit Bilişim Mirakıl Veri İşleme A-Secure DEKA MÜHENDİSLİK YANGIN GÜVENLİK Turksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. Gemini Bilgi Teknolojileri A.Ş. #KAM #Kütüphane #Arşiv #Müze #DijitalDönüşüm #Bilgi #KültürBakanlığı #Eventineers #Ekspoturk

X
X