Açık İletişim-Açık Bilim

“Uluslararası Oturum/ Açık İletişim-Açık Bilim” oturumunda moderatör olarak Marmara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü/ Marmara Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı/ANKOS Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Güssün GÜNEŞ yaptı.
Bilimsel Politika – Açık Bilim Başkan Yardımcısı UC3M’den Dr. Eva Méndez ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Mithat Baver Zencir’in konuşmacı olduğu oturumda açık veri ve açık bilimin önemine değinildi ve veri işleme, koruma, bulma, erişme, birlikte kullanma ve tekrar kullanma konularına yer verildi.
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Grand National Assembly of Turkey (Turkish Parliament/TBMM) Çevre ve Şehircilik Bakanlığı T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI (MINISTRY OF AGRICULTURE AND FORESTRY) Marmara Belediyeler Birliği ANADOLU AJANSI Ekspoturk Utarit Bilişim Mirakıl Veri İşleme A-Secure DEKA MÜHENDİSLİK YANGIN GÜVENLİK Turksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. Gemini Bilgi Teknolojileri A.Ş. #KAM #Kütüphane #Arşiv #Müze #DijitalDönüşüm #Bilgi #KültürBakanlığı #Eventineers #Ekspoturk

X
X