Yeni Normalde Bilgi Yönetimi Alanı: Neolojist Söylemler, Yenilikçi Eylemler, Afal Aktörler

KAM’21’in ikinci gününün ilk oturumu ilgi çekici bir konu ile başladı:
“Yeni Normalde Bilgi Yönetimi Alanı: Neolojist Söylemler, Yenilikçi Eylemler, Afal Aktörler”

Yeni normalde bilgi yönetimi alanı üzerine konuşma yapan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İİBF İşletme Bölümünden Prof. Dr. Mustafa Sagsan, neolojizm, infodemi, bilgi obesitesi, aşırı enformasyon yüklenimi, enformasyon anksiyetesi, dezenfermasyon, yanlış enformasyon, bibliyofil, bibliyomani, bibliyofobi, sapyoseksüel gibi kavramların insanların üzerine etkilerinden bahsetti.

Kütüphanecilik, enformasyon yönetimi ve bilgi yönetimi alanlarında yeni trendlerden de bahseden Sağsan, neolojist söylemlerin yenilikçi eylemlere dönüştürülebilme yetkinliği üzerine konuştu.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Grand National Assembly of Turkey (Turkish Parliament/TBMM) Çevre ve Şehircilik Bakanlığı T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI (MINISTRY OF AGRICULTURE AND FORESTRY) Marmara Belediyeler Birliği ANADOLU AJANSI Ekspoturk Utarit Bilişim Mirakıl Veri İşleme A-Secure DEKA MÜHENDİSLİK YANGIN GÜVENLİK Turksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. Gemini Bilgi Teknolojileri A.Ş. #KAM #Kütüphane #Arşiv #Müze #DijitalDönüşüm #Bilgi #KültürBakanlığı #Eventineers #Ekspoturk

X
X