Yerel Yönetimlerde KAM ve Şehir Hafızasının Korunması

“Yerel Yönetimlerde KAM ve Şehir Hafızasının Korunması” oturumda TBB Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma ŞahinBursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan ve Başakşehir Belediyesi Başkanı Yasin Kartoğlu KAM ekosistemine ilişkin görüşlerini paylaştı.
Şehir hafızalarının korunması amacı ile müze ve kültür varlıklarının envanterlerinde ve kütüphanelerinde yer alan tüm verilerin gelecek nesillere ulaştırılması için belediyelerin gerçekleştirdiği uygulamalardan bahsedilen oturumda, sosyal ve kültürel belediyecilik vurgusu yapıldı. Şehirlerdeki kütüphane ve müzeler hakkında bilgilerin de verildiği oturumda her şehrin bir hikayesi olduğu ve belediyelerde bulunan ekiplerin ve şehre gönül vermiş saygıdeğer kişilerin bu hikayeleri sahiplenerek şehrin motivasyonunu artırmaya yönelik değerlendirdiği kaydedildi.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Grand National Assembly of Turkey (Turkish Parliament/TBMM) Çevre ve Şehircilik Bakanlığı T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI (MINISTRY OF AGRICULTURE AND FORESTRY) Marmara Belediyeler Birliği ANADOLU AJANSI Ekspoturk Utarit Bilişim Mirakıl Veri İşleme A-Secure DEKA MÜHENDİSLİK YANGIN GÜVENLİK Turksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. Gemini Bilgi Teknolojileri A.Ş. #KAM #Kütüphane #Arşiv #Müze #DijitalDönüşüm #Bilgi #KültürBakanlığı #Eventineers #Ekspoturk Gaziantep Büyükşehir Belediyesi