KAM’da Fiziki Ekosistemin Korunması ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

KAM’21’de “KAM’da Fiziki Ekosistemin Korunması ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar” başlıklı oturumun moderatörlüğünü Ekspotürk CEO’su Beşir Kemal Şahin yaptı.
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Röleve ve Anıtlar Müdürü Dr. Olcay Aydemir ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı KVMGM Kültür ve Turizm Uzmanı Dr. Fatma Sezin Doğruer’in konuşmacı olarak yer aldığı oturumda, müzeler ve tarihi yapılardan bahsedildi.
Müze olarak tasarlanan ve farklı amaçlarla inşa edilip müzeye dönüştürülen yapılarda yapının korunması için dikkat edilmesi gereken konuların ele alındığı oturum, taşınır ve taşınmaz kültür varlıkların korunmasında yeşil arkeoloji ve yeşil mimarlık konularına değinildi.
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Grand National Assembly of Turkey (Turkish Parliament/TBMM) Çevre ve Şehircilik Bakanlığı T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI (MINISTRY OF AGRICULTURE AND FORESTRY) Marmara Belediyeler Birliği ANADOLU AJANSI Ekspoturk Utarit Bilişim Mirakıl Veri İşleme A-Secure DEKA MÜHENDİSLİK YANGIN GÜVENLİK Turksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. Gemini Bilgi Teknolojileri A.Ş. #KAM #Kütüphane #Arşiv #Müze #DijitalDönüşüm #Bilgi #KültürBakanlığı #Eventineers #Ekspoturk